YouTube para kazan

Popüler video platformu Youtube, her gün milyonlarca insanın ilgilendikleri içerikleri takip ettikleri bir mecra. Youtube’un çok yönlü zengin yayınlarının yanı sıra, en önemli özelliği de markalar için önemli bir reklam alanı olması, bunun yanı sıra içerik üreticileri için de ciddi para kazanma fırsatı sunması. Youtube kanalı olan ve iyi içerik üreten, abone sayısı yüksek birçok kullanıcı, Youtube’dan ayda binlerce lira gelir elde ediyor. Peki Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Youtube’da kanal sahibi olarak, yeni videolar yükledikçe içeriklerinizin izlenme sayısı artmaktadır. Google’ın Adsense reklam ağı ile bağlantılı olan Youtube, videolardaki reklamlara tıklanma sayısını baz alarak ödeme yapar. Youtube’dan para kazanmanın koşulu olarak, ilk etapta hesap sahiplerinin 4000 saat izlenme ve 1000 abone şartını yerine getirmesi gerekir. Eğer Youtube’da hızlı şekilde para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken, 4000 saat izlenme hizmeti satın almak ve Youtube abonesi satın alarak, hemen yeni videolar yüklemeye başlamaktır. Youtube’da birçok kişi, abone satın alarak çıktığı yolculukta, ulaştığı 10 binlerce abonenin ardından her ay ciddi para kazanıyor.

 

Youtube’da 1 milyon izlenen bir video, kanal sahibine 3-4 bin TL kazandırırken bunun dışında markalar da, kaliteli kanallara ürün göndererek ve sponsorluk vererek ayrı bir gelir kapısı oluşturuyor. Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız kaliteli Türk Youtube abonesi satın alabilir ve iyi videolar yükleyerek internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.